Nowoczesne domy energooszczędne

Wyświetlanie 1–12 z 162 wyników

Projekty domów energooszczędnych parterowych

Poznaj nasze projekty domów energooszczędnych. Nie ma wątpliwości, że właśnie takie nieruchomości stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Wpływ na to ma nie tylko moda, jaka dociera do nas z Niemiec czy Szwajcarii, gdzie takie domy są już standardem, ale również świadomość konieczności wprowadzenia działań proekologicznych. Domy energooszczędne gwarantują przecież nie tylko optymalny komfort codziennego funkcjonowania, ale przyczyniają się także do sporych oszczędności w trakcie jego eksploatacji. Domy energooszczędne to dzisiaj także symbol nowoczesnej sztuki budownictwa, prestiżu i luksusu.

Dlaczego warto wybierać domy energooszczędne?

Ochrona środowiska, niższe koszty utrzymania gospodarstwa domowego i wygoda mieszkania to tylko niektóre z zalet, jakie wymieniają ci, którzy decydują się na budowę domu energooszczędnego. Okazuje się, że aż 88% Polaków, którzy planują w przyszłości budować dom jednorodzinny, zdecydowałaby się właśnie na dom energooszczędny.

Tak duży entuzjazm Polaków podzielają również eksperci. Ich zdaniem budowa domu energooszczędnego powinna być dzisiaj standardem. Koszty takiej inwestycji mogą być wyższe jedynie o 5% w porównaniu z tymi, jakie należy pokryć podczas budowy domu z materiałów tradycyjnych. Opłacalność jest więc nieporównywalna – opłaty, jakie wiążą się z codzienną eksploatacją pasywnej nieruchomości, mogą być niższe nawet o 70%.

Dom marzeń, czyli dom energooszczędny parterowy

Projekty domów energooszczędnych to również te, które dotyczą domów parterowych. Takie posiadają jeszcze więcej walorów. Generowane ciepło nie „ucieka” na wyższe kondygnacje, bo ich nie ma. Ogrzanie przestrzeni, która znajduje się na jednym poziomie, jest szybsze, a ciepło utrzymuje się dłużej.

Warto też wspomnieć o wygodzie codziennego mieszkania. Brak konieczności pokonywania schodów może być sporym atutem. Takie rozwiązania wybierają zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i ci, którzy z myślą o swojej przyszłości i chcą przebywać we własnych „czterech kątach” w pełnym komforcie również za kilkadziesiąt lat.

Projekty domów energooszczędnych zgodne z trendami

Nie da się ukryć, że to projekty domów energooszczędnych są dzisiaj najbardziej nowoczesne i wpisują się w obowiązujące kanony mody w dziedzinie budownictwa. Inwestor powinien wziąć pod uwagę, że nieruchomość przetrwa co najmniej kilkadziesiąt lat. Znacznie lepiej jest więc stawiać na innowacyjne rozwiązania, które wyprzedzają obecne standardy.

Domy energooszczędne to przyszłość. Jeszcze w 2014 roku w Polsce wybudowano tylko 40 tysięcy takich nieruchomości. Cztery lata później sprzedaż projektów domów pasywnych zwiększyła się kilkakrotnie. Dzisiaj domy, które chronią środowisko, sprawiają, że opłaty za ogrzewanie, energię elektryczną czy wodę mogą być mniejsze, są tymi, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

W naszej ofercie znajdą Państwo ogrom rozmaitych projektów domów energooszczędnych parterowych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Rozumiemy potrzeby inwestorów, stawiamy na unikalne rozwiązania, wspieramy rozwój nowoczesnej sztuki budowlanej. Polecamy domy energooszczędne sprawdź projekty naszej pracowni.