Domy szkieletowe prefabrykowane

Domy prefabrykowane

Czym jest i jakie zalety ma prefabrykowana konstrukcja szkieletowa?

Jak powstają domy z prefabrykatów. Prefabrykacja konstrukcji szkieletowej.

Właściwa produkcja konstrukcji Twojego domu powstaje w wyspecjalizowanych fabrykach w formie modułów – czyli gotowych elementów ścian, stropu oraz konstrukcji dachu. Takie podejście pozwala nam na utrzymanie wysokiej jakości wykonania konstrukcji, z uwagi na to że proces produkcyjny odbywa się zawsze w takich samych warunkach i podległa ścisłej kontroli na każdym jej etapie.

Zastosowanie takiej technologi produkcji domu w bardzo dużym stopniu przyspiesza proces samej budowy domu w miejscu docelowej realizacji inwestycji, czyli na placu budowy.

Dowiedz się jak powstaje Twój nowy dom!

Poznaj naszą technologię budowy

Nasze domy powstają na bazie nowoczesnego prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Oznacza to, że główna część prac wykonywana jest w fabrykach a na plac budowy przyjeżdżają gotowe do montażu moduły ścian. Sam szkielet wykonywany jest z wysokiej jakości certyfikowanego drewna KVH, klasy C24, suszonego komorowo importowanego z krajów Unii Europejskiej – Austria i Niemcy.

Zastosowanie odpowiednich materiałów i właściwej konstrukcji sprawia, że nasze ściany maja znakomite parametry termoizolacyjne a współczynnik przenikania ciepła U wynosi 0.14 w/m2K. Dzięki temu oferowane przez nas domy są energooszczędne a roczne koszty ich eksploatacji (w tym ogrzewania) są bardzo niskie i osiągają nawet kwoty rzędu 1500 – 2500zł.

Zamów darmową wycenę domu szkieletowego.

Wypełnij poniższy formularz, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia indywidualnej wyceny.

  Rok Rozpoczęcia Inwestycji
  20192020202120222023W przyszłości
  Stopień Wykończenia Domu  Załacznik 1 np. Rzut parteru

  Załacznik 2 np. Rzut poddasza

  Załacznik 1 np. Przekrój domu


  Korzystamy wyłącznie z materiałów renomowanych producentów

  ph isover domy szkieletowe
  ph ruukki domy szkieletowe
  ph pfleiderer domy szkieletowe
  ph rigips domy szkieletowe
  ph wisniowski domy szkieletowe
  ph sto domy szkieletowe
  ph swiss krono domy szkieletowe
  ph fakro domy szkieletowe
  ph schiedel domy szkieletowe
  ph braas domy szkieletowe
  ph rockwool domy szkieletowe
  ph wurth domy szkieletowe

  Konstrukcja szkieletowa

  Konstrukcja ścian zewnętrznych

  Głównym elementem ścian zewnętrznych jest konstrukcja z drewna konstrukcyjnego KVH o wymiarach 160x60mm. Cała ściana ocieplona jest wełną mineralną o grubości 160mm. Od wewnątrz konstrukcja zabezpieczona jest folią paroizolacyjną, zamknięta płytą OSB i wykończona płytą gipsowo-kartonową. Również od zewnątrz konstrukcja zamknięta jest płytą OSB oraz docieplona wełną skalną fasadową i wykończona siatką zbrojeniową zatopioną w kleju.

  Konstrukcja ścian wewnętrznych

  W przypadku ścian wewnętrznych (działowych), główny elementem ściany jest konstrukcja ramowa z drewna konstrukcyjnego KVH o wymiarach 120x60mm. Cała ściana ocieplona jest wełną mineralną dodatkowo spełniającą rolę izolacji aktustycznej. Konstrukcja obustronnie zamknięta jest płytami MFP i wykończona płytami gipsowo-kartonowymi.

  Wykonanie dachu

  Konstrukcja i pokrycie dachowe

  Sama budowa dachu opiera się na konstrukcji płatwiowo-krokwiowej. Krokwie wykonane są z drewna konstrukcyjnego KVH o wymiarach 200x60mm. Zapewnia to wysoką trwałość konstrukcji, dzięki temu przystosowana jest do nawet bardzo trwałych, ciężkich pokryć dachowych.

  Jako pokrycie dachowe stosujemy zarówno dachówkę jak i blacho-dachówkę – w zależności od Twoich preferencji. Korzystamy z produktów renomowanych firm – takich jak Braas i Ruukki.

  Wybierz swój wymarzony projekt domu, my zrealizujemy go w ciągu 3 miesięcy.

  Projekt domu nowoczesnego HomeKONCEPT 41
  Projekt domu HomeKoncept 31
  Projekt domu HomeKoncept 13 Energo
  Projekt Domu nowoczesnego HomeKONCEPT 56

  Nowoczesne domy szkieletowe prefabrykowane.

  Niech Twój nowy dom będzie domem szkieletowym!