Technologia

Dowiedz się jak powstaje Twój nowy dom!

Poznaj naszą technologię budowy

Nasze domy powstają na bazie nowoczesnego prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Oznacza to, że główna część prac wykonywana jest w fabrykach a na plac budowy przyjeżdżają gotowe do montażu moduły ścian. Sam szkielet wykonywany jest z wysokiej jakości certyfikowanego drewna KVH, klasy C24, suszonego komorowo importowanego z krajów Unii Europejskiej – Austria i Niemcy.

Zastosowanie odpowiednich materiałów i właściwej konstrukcji sprawia, że nasze ściany maja znakomite parametry termoizolacyjne a współczynnik przenikania ciepła U wynosi 0.14 w/m2K. Dzięki temu oferowane przez nas domy są energooszczędne a roczne koszty ich eksploatacji (w tym ogrzewania) są bardzo niskie i osiągają nawet kwoty rzędu 1500 – 2500zł.

Korzystamy wyłącznie z materiałów renomowanych producentów

Konstrukcja szkieletowa

Konstrukcja ścian zewnętrznych

Głównym elementem ścian zewnętrznych jest konstrukcja z drewna konstrukcyjnego KVH o wymiarach 160x60mm. Cała ściana ocieplona jest wełną mineralną o grubości 160mm. Od wewnątrz konstrukcja zabezpieczona jest folią paroizolacyjną, zamknięta płytą MFP i wykończona płytą gipsowo-kartonową. Również od zewnątrz konstrukcja zamknięta jest płytą MFP oraz docieplona styropianem i wykończona siatką zbrojeniową zatopioną w kleju.

Konstrukcja ścian wewnętrznych

W przypadku ścian wewnętrznych (działowych), główny elementem ściany jest konstrukcja ramowa z drewna konstrukcyjnego KVH o wymiarach 120x60mm. Cała ściana ocieplona jest wełną mineralną dodatkowo spełniającą rolę izolacji aktustycznej. Konstrukcja obustronnie zamknięta jest płytami MFP i wykończona płytami gipsowo-kartonowymi.

Czym właściwie jest prefabrykat?

Jakie zalety ma prefabrykowana konstrukcja szkieletowa?

Prefabrykowana konstrukcja szkieletowa

Właściwa produkcja konstrukcji Twojego domu powstaje w wyspecjalizowanych fabrykach w formie modułów – czyli gotowych elementów ścian, stropu oraz konstrukcji dachu. Takie podejście pozwala nam na utrzymanie wysokiej jakości wykonania konstrukcji, z uwagi na to że proces produkcyjny odbywa się zawsze w takich samych warunkach i podległa ścisłej kontroli na każdym jej etapie.

Zastosowanie takiej technologi produkcji domu w bardzo dużym stopniu przyspiesza proces samej budowy domu w miejscu docelowej realizacji inwestycji, czyli na placu budowy.

Wykonanie dachu

Konstrukcja i pokrycie dachowe

Sama budowa dachu opiera się na konstrukcji płatwiowo-krokwiowej. Krokwie wykonane są z drewna konstrukcyjnego KVH o wymiarach 200x60mm. Zapewnia to wysoką trwałość konstrukcji, dzięki temu przystosowana jest do nawet bardzo trwałych, ciężkich pokryć dachowych.

Jako pokrycie dachowe stosujemy zarówno dachówkę jak i blacho-dachówkę – w zależności od Twoich preferencji. Korzystamy z produktów renomowanych firm – takich jak Braas i Ruukki.

Wybierz swój wymarzony projekt domu, my zrealizujemy go w ciągu 3 miesięcy.

Nowoczesne prefabrykowane domy szkieletowe.
Niech Twój nowy dom będzie domem szkieletowym!